Lietuvių kalbos ir literatūros metodinė diena

Lietuvių kalbos ir literatūros metodinė diena

Balandžio 27 – oji lietuvių kalbos ir literatūros metodinė diena gimnazijoje. I c klasės mokiniai  dalyvavo  atviroje pamokoje „Semantinė pasakos „Tėvas neregys“ analizė“, kurią vedė mokytoja Nijolė Daubarienė. Pamokoje aiškintasi, kaip ir kodėl stebuklų pasakoje užkoduotos šiandienos žmogui svarbios siekiamybės. Mokiniams buvo pateiktas Greimo struktūrinės pasakos analizės modelis, teksto prasmės kvadratas. Aktualizuotos stebuklų pasakos veikėjų ir šiuolaikinio žmogaus vertybinės sąsajos. Integruotas renginys „Kūrybos platforma: spalvos muzikos ir žodžio žaismė“, vykęs gimnazijos aktų salėje, prasidėjo improvizuota Mijos Beganskaitės pjesės pagal Juditos Vaičiūnaitės, Sigito Gedos bei savos kūrybos eiles „Šešėliais ateisiu“ fragmento repeticija. „Kas yra kūryba? Iš ko ji gimsta? Iš noro pasakyti pasauliui ką nors prasmingo? Kas ji – širdies klyksmas  ar džiaugsmo daina?“ – klausė renginio moderatorė Jurgita Lukšo. Atsakymų būta įvairių. B. Brazdžionio ir Juditos Vaičiūnaitės eilėraščius skaitė Evelina Eglinskytė ir Evelina Kindurytė. Savo piešinius pagal B. Brazdžionio, Juditos Vaičiūnaitės eilėraščius pristatė Gabrielė Jusytė, Giedrė Šriubėnaitė, Eivina Račkauskaitė. Mija Beganskaitė skaitė savos kūrybos eiles ir  nusakė, iš ko gimsta jos eilėraštis. Illya Stolyarchuk atliko dainą pagal V. Mačernio sonetą. Ugnius Rodevičius ir Jovita Podlipskaitė pristatė vaizdo klipą „Haiku pasaulis“. Renginį organizavo mokytojos Alė Krinickienė ir Laimutė Martinkevičienė. Metodinės dienos veiklas stebėjo rajono ir gimnazijos mokytojai.