Lankytojai

Česlovo Kudabos geografijos kabinetas atidarytas!

Atidarytas Česlovo Kudabos vardo geografijos kabinetas.


 

 

IV – ojoje Lietuvos mokinių muzikos olimpiadoje – Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos komanda

Olimiados savo istoriją skaičiuoja nuo 776 pr. m. e. Yra žinoma kad jose dalyvaudavo ne tik sportininkai bet ir dainiai bei poetai. Gal todėl nuo 2012 m. pradėta rengti Respublikinė muzikos olimpiada.

2015 metų lapkričio 21 dieną Klaipėdos universiteto Menų akademijoje vykusioje Respublikinėje mokinių muzikos olimpiadoje dalyvavo Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokiniai. Švenčionėliškiai gynė Švenčionių r. garbę.

Skaitykite toliau »

Startuoja tarptautinis projektas ERASMUS+

Mūsų gimnazija dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „Atsinaujinanti ateitis — švari energija laimingoms kartoms“. Š. m. lapkričio 16-20 d. Kanarų saloje El Hierro vyko pirmasis projekto šalių — Lenkijos, Turkijos, Ispanijos, Vokietijos ir Lietuvos — atstovų susitikimas, kurio metu aptarta ir suplanuota veikla 2015-2017 m. Šiame susitikime dalyvavo mūsų gimnazijos mokytojai Jelena Diatlova ir Eugenijus Karneckas.

kanaria_lena_augis

Tolerancijos diena

Gimnazijos dienos, lapkričio 17-osios, pirmoji  pamoka vyko aktų salėje. Paminėta Tolerancijos diena (renginį organizavo etikos mokytoja V.Urbonienė).  Išskirtinis šių metų renginio akcentas  – tolerancijos pamokos, kurias vedė mūsų svečiai – būsimieji gimnazistai, Švenčionėlių progimnazijos pirmokai – mokė eilėraštukų ir dainelių, kaip tolerancijos ženklą  dovanojo pintinaitę  obuolių. Mokiniams talkino mokytojos Angelė Maliavkienė ir Giedra Umbražiūnienė. Gimnazijos dienos proga  apdovanoti    rašinių konkurso „Aš – Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokinys“, skirto gimnazijos 15-kos metų sukakčiai,  laureatai bei  konkurso   „Mano klasė – šauniausia“ nugalėtojai.  I vietos laimėtojai  IIIb klasei, II vietos  – IIc klasei, III vietos – IIb klasei skiriamas prizas – kelionė!


Knygos Teatro spektaklis Švenčionėliuose

Lapkričio 16 d. III ir IV klasių mokiniams ir mokytojams buvo neįprasta – Švenčionėlių šv. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje „Knygos teatro“ aktoriai pristatė spektaklį „Prabangos“, skirtą literatūros klasiko Jurgio Savickio 125-osioms metinėms. Netradicinėje lietuvių kalbos pamokoje aktoriai kalbėjo apie prabangą gyventi ir mirti, prabangą tinkamai pasirinkti, prabangą mylėti ir būti mylimam. Spektaklio siužetui panaudotos lietuvių literatūros kontekste netipiško, nebūdingo rašytojo Jurgio Savickio novelės „Palikimas“, „Ponia Janina Sudocholskienė“ ir „Prabangos“ iš antrojo apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu“ (1928 m.).

Gimnazijos bendruomenė dėkoja  „Knygos teatro“ kolektyvui, Švenčionėlių Šv. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios klebonui R.Macidulskui, Kaltanėnų bendruomenės pirmininkui A.Breidokui už suteiktą galimybę  išmokti gyvenimo pamokas netradicinėse erdvėse.

I klasių imatrikuliacija

II klasių mokiniai surengė pirmokų  imatrikuliacijos ceremoniją. Nauji gimnazijos mokiniai turėjo įveikti kliūčių ruožą, pristatyti savo klases, sukurti savo kolektyvų emblemas, užrištomis akimis nupiešti klasės vadovo portretą. Po priesaikos mokinius pasveikino gimnazijos direktorė  ir palikėjo  būti vertais  Švenčionėlių Mindaugo  gimnazisto vardo. Tikimės, kad ši diena jiems bus smagus prisiminimas.

 

Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos 15-os metų sukakties minėjimas, abiturientų susitikimas

Lietingą lapkričio 14-ąją, šeštadienį, gimnazijos visų laidų abiturientus, buvusius ir esamus mokytojus bei miestelio bendruomenę į Švenčionėlių kultūros centrą pakvietė Palangos Juzė ir jo pagalbininkė. Buvo matuojamas, siuvamas gimnazisto švarkelis… Iš tikrųjų gi buvo minimas gimnazijos 15-metis. Į sceną buvo kviečiami abiturientai įsiūti sagą, pasakyti žodį. Renginyje dalyvavo rajono meras, III-osios laidos abiturientas Rimantas Klipčius, kuris gimnazijos mokytojams įteikė padėkos raštus. Abiturientų žodžius keitė mokinių šokiai ir dainos – laikas netruko prabėgti.

Iš Kultūros centro dalyviai susirinko į gimnaziją, kur visi vėl sėdo į mokyklinius suolus, vyko lietuvių kalbos, istorijos ir geografijos pamokos. Mokinių ir mokytojų nuotaikingi prisiminimai pripildė salę juoko ir geros nuotaikos. Pasibaigus „pamokoms“ bendravimas tęsėsi prie kavos ir arbatos puodelio. Šviesos gimnazijoje dar ilgai negeso.


Krepšinis

Mūsų gimnazijos krepšininkai, vadovaujami mokytojo M. Švereikos, dalyvavo  Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos vykdomo projekto „Sveikata visiems“  rajono krepšinio čempionate.

Pamoka su Kastu

Lapkričio 11 dieną gimnazijoje vyko pamoka „Renkuosi studijas“, kurią vedė „Kastu International“ prezentatorius Nelis Kesa. Jau 10 metų Kastu padeda įstoti į 45 užsienio universitetus Danijoje, Anglijoje, Niederlanduose, Švedijoje ir Škotijoje. Gimnazistai sužinojo apie nemokamas konsultacijas, stojimo proceso organizavimą, nemokamą Kastu anglų kalbos testą.

WP_20151111_002

Bebras

II-IV klasių mokiniai dalyvavo Informatikos ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“.

Pamokų laikas

1 – 08.00 – 08.45 val.
2 – 08.55 – 09.40 val.
3 – 09.50 – 10.35 val.
4 – 10.55 – 11.40 val.
5 – 12.05 – 12.50 val.
6 – 13.00 – 13.45 val.
7 – 13.55 – 14.40 val.
8 – 14.50 – 15.35 val.

Kalendorius
2015 m. lapkričio mėn.
P A T K P Š S
« Spa    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archyvas
Vardadieniai
Orai

Akvariumas