Konkursas „SVEIKA ŠEIMA – SVEIKAS AŠ“

PIEŠINIŲ KONKURSO „SVEIKA ŠEIMA – SVEIKAS AŠ“ NUOSTATAI

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Konkurso psichikos sveikatos prevencijos tematika nuostatai, reglamentuojantys konkurso tikslą, laiką, organizatorius, partnerius, vykdytojus, tikslinę grupę, dalyvavimo sąlygas, vertinimą, apdovanojimą ir baigiamąsias nuostatas.

2. Konkursas skirtas Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti.

3. Su konkurso nuostatais organizatoriai supažindina Švenčionių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigas ir skelbia juos Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro svetainėje www.svencioniuvsb.lt.

Skaitykite toliau »

Filosofai

Būrelio „Filosofija mokykloje“ nariaims buvo įteikti filosofų pažymėjimai. Mokiniai atliko Išminties testą ir buvo įtraukti į naują veiklą.

filosofai

Viešnia

Spalio 1-oji – tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Mūsų gimnazijos viešnia, buvusi dailės mokytoja, Ramunė Čebručenko pasidalino gerąja patirtimi apie karjeros kelią, pristatė savo  būsimą knygą  ,,Švenčionėlių šv. Egvardo parapijos Šv. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia", kurią parašė jau išėjusi į užtarnautą poilsį. Atsakė į mokinių klausimus. Smagu, kai žmonės džiaugiasi gyvenimu.

Paroda

Gimnazijos erdvėse eksponuojama fotomenininko, žurnalisto Klaudijaus Driskiaus paroda „Rytų Aukštaitijos žmonės“. K.Driskius teigia, „aukštaičiai – grynuoliai, dar Vaižganto aprašyti. Tai – labai sėslūs žmonės. Daugelio mano fotografijose užfiksuotų žmonių proseneliai, seneliai nėra iškeliavę už parapijos, apylinkės, dabartinės seniūnijos ribų. Tai labai ryškaus charakterio, įdomios išorės žmonės. Daugiausia apie žmogų gali pasakyti jo veidas, akys, išraiška, šypsena – tokiu būdu, būnant šalia, atsiskleidžia jų vidinis pasaulis“ Kaip teigė V. Ališauskas, „net smagiausiose Klaudijaus Driskiaus fotografijose prasišviečia truputis skausmo, nekart seniai nuslopusio, nugrimzdusio į pasąmonę. Partizanų neviltis, akinanti sovietinio gyvenimo pilkuma, galiausiai, žinojimas – mes esame paskutiniai. Paskutiniai „tikri" sentikiai, paskutiniai „tikri" žemdirbiai, muzikantai, aludariai. Tai savotiškas Lietuvos istorijos ar bent vienos epochos liudijimas“.

klaudijusdriskius_03

Konstitucijos egzaminas

Šiandien mūsų gimnazistai dalyvavo Konstitucijos egzamine, kuriam aktyviai ruošėsi visą mėnesį. Dalyvavo 48 mokiniai, gausiausios buvo I ir III klasės, o aktyviausia – Ic klasė.

Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena

Gimnazijoje ši diena paminėta kuriant pasaką: Ib klasės mokiniai vaidino "Raudonkepuraitę" anglų kalba (mokytoja Birutė Radziulienė), pasakos buvo kurtos ir rusų, vokiečių kalbomis. o II klasių mokiniai pasakas esperanto kalba kūrė pamokoje "Bona tago, fabelo" (lietuvių kalbos mokytojos Asta Činčikienė ir Laimutė Martinkevičienė)

Nacionalinė moksleivių akademija kviečia

NMA. Atranka_mokiniams_2014

Rudens sporto šventė

Rugsėjo 24 d. gimnazijoje vyko tradicinė rudens Sporto šventė, kurią organizavo kūno kultūros mokytojai D.Panavienė ir M.Švereika.
Sporto šventes varžybų rezultatai:
Kroso estafetes: I vieta – IVb, II vieta – IVa, III vieta – IIIb.
Virves traukimas: I vieta – IVb, II vieta – IIb, III vieta – IIIc.
Krosas: I vietą laimėjo A. Baronėnas (IVa) ir K. Vaitkevičiūtė (Ib), II vietą – D.Podolskis (IVb) ir L. Jurkuvėnaitė (Ib), III vietą užėmė M.Rusteika (Ic); ir G. Jusytė (Ic).
Džiaugiamės rezultatais ir sveikiname nugalėtojus!

Baltų vienybės dienos renginys

„Gabijos šventajai ugniai degant
Nusilenkime dievams ir paprašykim…“

- senųjų baltų dvasia sklandė rugsėjo 22 d. gimnazijoje vykusiame renginyje, skirtame Baltų vienybės dienai paminėti. Skambėjo baltiškosios maldos, eilės, atliekamos maironiečių (vad. A. Krinickienė) ir „Civito“ (vad. O. Baranauskienė) būrelio narių, lietuvių liaudies dainas atliko viešnia iš Švenčionėlių kultūros centro Milda Petkevičienė bei muzikos mokytojas Gytis Šalna. Renginyje demonstruotos bibliotekininkių Astos Lapėnienės bei Marianos Janutienės parengtos pateiktys, skirtos Baltų vienybės dienai.

Diena be automobilio

Pirmadienį būrelis gimnazistų, mokytojų ir vadovų paminėjo Dieną be automobilio. Akcijos pradžioje dalyviai susirinko prie Švenčionėlių kultūros centro iš kur pajudėjo į mokyklą. Gimnazijos kieme visų laukė staigmena – karšta arbata ir riestainiai, kurie primindami dviračio ratus simbolizavo šios dienos prasmę – mieste galime išsiversti ir be automobilio. be-auto_2014

1 – 08.00 – 08.45 val.
2 – 08.55 – 09.40 val.